Besin Zinciri ve Enerji Akışı Çalışma Kağıdı

Besin Zinciri ve Enerji Akışı Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi ünitesi Besin Zinciri ve Enerji Akışı Çalışma Kağıdı’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Hedeflenen kazanımlar yazının devamında bulunmaktadır. İyi Çalışmalar…

>>  Besin Zinciri ve Enerji Akışı Çalışma Kağıdı (10082 indirme)

İndirme Önizlemesi:

Besin Zinciri ve Enerji Akışı Çalışma Kağıdı

Hedeflenen Kazanımlar:

Bu ünitede öğrencilerin; fotosentez, solunum, enerji dönüşümlerini kavramaları, besin zinciri ve bu zinciri oluşturan elemanları açıklayabilmeleri ve elemanlar arasındaki ilişkiyi keşfetmeleri, çevre bilimle ilgili yaşam içe- risindeki madde döngülerini fark etmeleri, çevre sorunlarını bilmeleri ve çevre sorunlarına karşı çözüm önerileri sunabilmeleri bunlara ilişkin bilgi ve beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır.

F.8.6.1. Besin Zinciri ve Enerji Akışı
Önerilen Süre: 2 ders saati
Konu / Kavramlar: Besin zinciri, üretici, tüketici, ayrıştırıcı, besin piramidi F.8.6.1.1. Besin zincirindeki üretici, tüketici, ayrıştırıcılara örnekler verir.

a. Parazit besin zincirlerine değinilmez.

b. Besin piramitlerinde enerji aktarımı, vücut büyüklüğü, birey sayısı ve biriken zararlı madde miktarları değişimi vurgulanır.

Ele Alınan Konu ve Kavramlar:

  • Besin zinciri, besin piramidi, besin ağı kavramları,
  • Üretici, tüketici, ayrıştırıcı kavramları,
  • Otçul, etçil, hem otçul hem etçil kavramları,
  • Besin zincirinde sıralama yapma,

warningBizlere destek olmak için sayfanın en altına yorum yapabilir veya sosyal medyadan çalışmalarımızı paylaşabilirsiniz. Geri bildirimleriniz bizim için önemli. Tekrar görüşmek üzere..

Cevap Yaz