Kuvvetin Özellikleri Çalışma Kağıdı | Net Kuvvet | Bileşke Kuvvet

Kuvvetin Özellikleri Çalışma Kağıdı | Net Kuvvet

6. Sınıf Kuvvet ve Hareket ünitesi Kuvvetin Özellikleri Çalışma Kağıdı‘na (Net Kuvvet veya Bileşke Kuvvet) aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Hedeflenen kazanımlara yazının devamından ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar…

>> Kuvvetin Özellikleri Çalışma Kağıdı (15611 indirme)

İndirme önizlemesi:

kuvvetin özellikleri çalışma kağıdı önizleme

 

Bu çalışma kağıdının konu anlatımına buradan erişebilirsiniz.

Hedeflenen Kazanımlar

Bu ünitede öğrencilerin; kuvvetin özelliklerini fark etmeleri, bileşke kuvveti deneyle ve çizimle göstermeleri, dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetleri ve bunların cisimlere etkilerini keşfetmeleri; sabit süratli hareket için yol, zaman ve sürat arasındaki ilişkiyi kavramaları, bu ilişkiyi grafik üzerinde göstermeleri ve grafikleri yorumla- maları amaçlanmaktadır.

F.6.3.1. Bileşke Kuvvet

Önerilen Süre: 8 ders saati

Konu / Kavramlar: Kuvvetin özellikleri (yön, doğrultu, büyüklük), bileşke kuvvet (net kuvvet), aynı doğrultulu ve aynı yönlü kuvvetlerde bileşke kuvvet, aynı doğrultulu ve zıt yönlü kuvvetlerde bileşke kuvvet, dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetler

F.6.3.1.1. Bir cisme etki eden kuvvetin yönünü, doğrultusunu ve büyüklüğünü çizerek gösterir. F.6.3.1.2. Bir cisme etki eden birden fazla kuvveti deneyerek gözlemler.

Aynı doğrultudaki kuvvetlerin bileşkesi üzerinde durulur. Doğrultuları farklı kuvvetlerin bileşkesine girilmez.

F.6.3.1.3. Dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetleri, cisimlerin hareket durumlarını gözlemleyerek karşılaştırır.

 

warningBizlere destek olmak için sayfanın en altına yorum yapabilir veya sosyal medyadan çalışmalarımızı paylaşabilirsiniz. Geri bildirimleriniz bizim için önemli. Tekrar görüşmek üzere.

2 Yorum

  1. Ali Karabiber Kasım 15, 2016
    • Didem Kuruoğlu Kasım 15, 2016

Cevap Yaz